Menu

SZYBCY I WŚCIEKLI: NAJSZYBSZY I WŚCIEKŁY: RANKING NAJBARDZIEJ PAMIĘTNYCH MIEJSC KASKADERSKICH

Premiera Szybkich i wściekłych 9 to megahit, który przeniesie akcję na duży ekran. Najnowsza część kultowej serii filmów akcji zapowiada powrót największych hitów i jest zapowiedzią wielkich tytułów, które już wkrótce będzie można zobaczyć w kinach Cinema City. Ponowne spotkanie z Dominikiem Toretto, czyli ekipą, przyniesie Wam filmowe emocje w najlepszym wydaniu. Wszyscy wiemy, że ta franczyza znana jest z wielu szalonych wyczynów kaskaderskich i niezwykłych występów. Zebraliśmy listę najbardziej pamiętnych scen z Skali Absurdu. Obejmuje ona zarówno te przyziemne, jak i niezwykłe oraz takie, które sprawiły, że aż drżałeś w fotelu. Zapoznajcie się z naszą listą i przygotujcie się na szaleństwo w najnowszych odsłonach Szybkich i wściekłych.

8TH CAR VS. POCIĄG (SZYBCY I WŚCIEKLI, 2001)

SKALA ABSURDU 2/10

Absurdalny, ale porywający punkt kulminacyjny pierwszego filmu Szybkich i wściekłych plasuje się na samym dole naszej Skali Absurdu z zaledwie 2 punktami. Początek serii to subtelna zapowiedź tego, co twórcy potrafią zrobić ze scenami akcji i jak wiele pracy będą mieli kaskaderzy. Aż ciarki przechodzą, gdy Brian poddaje się duszącemu stylowi życia Doma i przechodzi przez tory przed pociągiem towarowym. Ale to już widzieliśmy w wielu filmach.

Sprawdź: https://spokeo.pl/

7. LĄDOWANIE NA ŁODZI (ZBYT SZYBCY I ZBYT WŚCIEKLI 2003)

SKALA ABSURDU: 4/10

Teraz zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Vin Diesel został zmuszony do opuszczenia serii po pewnym czasie. Najbardziej kuriozalną akcję pozostawiono w rękach tragicznie zmarłego Paula Walkera. Pewnie zastanawialiście się, czy samochód, który zeskakuje z rampy może wylądować na łodzi. Ten film pokazuje, że akcja i natura nie zawsze idą w parze.

6. NAJDŁUŻSZY PAS STARTOWY ŚWIATA (FAST & FURIOUS 6, 2013).

SKALA ABSURDU 6/10

Chyba nikt nie lubi nudy związanej z oczekiwaniem na start podczas kołowania samolotem. To dużo szczęścia, że nie lecieliście Szybkimi i Wściekłymi. Pas startowy jest tak długi, jak 10-minutowa sekwencja akcji. Jest to konieczne ze względów narracyjnych, ponieważ Dom i jego załoga muszą mieć wystarczająco dużo czasu, aby pokonać złoczyńcę.

5. SAMOCHÓD VS. CZOŁG (FAST & FURIOUS 6, 2013).

SKALA ABSURDU: 6/10

"Eee, chłopaki mają czołgi". Te słowa wypowiedział Tej, jeden z członków ekipy Doma. Seria Szybcy i Wściekli popadła w kompletne szaleństwo. W tej odsłonie pojawia się czołg pędzący autostradą, miażdżący wszystko, co napotka na swojej drodze, oraz dramatyczna akcja ratunkowa Doma z Letty w powietrzu. Jest to ostateczne potępienie przez twórców filmu praw fizyki.

4. POŚCIG Z SEJFEM (FAST & FURIOUS 5, 2011).

SKALA ABSURDU 6/10

Piąta odsłona wprowadziła do serii nową filozofię. Przekształciła ją z opowieści o ulicznych wyścigach w film o kradzieży samochodu. Szybcy i wściekli 5 kończą się druzgocącą kulminacją, w której Dom i jego ekipa ciągną przez Rio de Janeiro opuszczony skarbiec bankowy, z policją i Hobbsem. To debiut Hobbsa w tej serii.

Zobacz także: Filmy

3 SAMOCHÓD SKOK ZE SPADOCHRONEM FAST AND FURIOUS 7 2015

SKALA ABSURDU: 8/10

Po zakończeniu horroru Obecność w grozie, James Wan postanowił zmienić nastrój i opanować niemożliwe sekwencje akcji do siódmej odsłony Szybkich i wściekłych. To mały odlot biorąc pod uwagę, że bohaterowie są teraz superbohaterami i mogą przyczepiać spadochrony na samochodach, aby latać w przestworzach.

2. CAR VERSUS Skyscraper (FAST AND FURIOUS 7, 2015).6

SKALA ABSURDU: 8/10

Abu Dhabi gościło jedną z najbardziej pamiętnych scen Fast and Furious 7, kiedy to Dom i Brian przeskoczyli samochodem z jednego wieżowca na drugi. To jest możliwe, ale kto powiedział, że nie może?

1. CAR VS. OKRĘT PODWODNY (SZYBCY I WŚCIEKLI 8 2017)

SKALA ABSURDU: 10/10

Cipher, czarny charakter ósmej odsłony, sprawiła Domowi i jego załodze prawdziwy ból, gdy dowodząc łodzią podwodną wystrzeliła torpedę w konwój. Nie wiedziała, że Hobbs może zmienić jej kurs i żadna torpeda nie jest dla niego groźna. Taka akcja burząca logikę z pewnością sprawi, że cała ekipa błyskawicznie znajdzie się w kosmosie.

WIęcej na: https://spokeo.pl/film