Menu

Utrzymywanie zdrowej wagi pupila.

Pomaganie zwierzętom w utrzymaniu zdrowej wagi jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić im długie i szczęśliwe życie. Niestety, nawet kilka kilogramów dodatkowej wagi może zwiększyć ryzyko rozwoju problemów zdrowotnych Twojego pupila, takich jak cukrzyca typu 2 i choroby serca. Na szczęście jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać zdrową wagę zwierzęcia i zminimalizować ryzyko jego choroby.

ZACZNIJ OD WIZYTY U WETERYNARZA
Zanim zrobisz cokolwiek innego, umów się z lekarzem weterynarii na wizytę, aby ocenić wagę i ogólny stan zdrowia zwierzęcia. Otrzymasz w ten sposób punkt odniesienia, na podstawie którego będziesz mogła dokonać wszelkich niezbędnych korekt. Podczas tej wizyty lekarz weterynarii może również opracować plan zdrowotny, który pomoże zwierzęciu osiągnąć lub utrzymać zdrową wagę.


WYZNACZAĆ CELE I MONITOROWAĆ POSTĘPY
Jeśli musisz wykonać jakąś pracę, aby doprowadzić swoje zwierzę do zdrowej wagi, lekarz weterynarii może pomóc Ci wyznaczyć realistyczne cele. Przyrost lub spadek masy ciała musi odbywać się powoli, ponieważ szybkie zmiany masy ciała mogą spowodować poważne problemy zdrowotne. Kiedy już wyznaczysz kamienie milowe wagi, możesz dowiedzieć się, jak monitorować postępy swojego zwierzęcia. Może to wymagać połączenia comiesięcznych ważenia, obserwacji kształtu ciała i poziomu aktywności, a także regularnych wizyt u lekarza weterynarii. Kiedy Twoje zwierzę osiągnie swoją docelową wagę, możesz trzymać się tej samej rutyny, aby ją utrzymać.

ZAANGAŻOWAĆ W TO CAŁE GOSPODARSTWO DOMOWE
Pomaganie zwierzęciu w utrzymaniu zdrowej wagi wymaga zaangażowania wszystkich członków gospodarstwa domowego. Jeśli nie wszyscy są po tej samej stronie, istnieje ryzyko, że Twój pupil otrzyma dodatkowe przekąski w ciągu dnia. Wiemy, że łatwo jest wyrazić swoją miłość do zwierzęcia poprzez karmę, ale jest wiele innych sposobów, aby to zrobić. Jako gospodarstwo domowe, możesz burzyć mózgami sposoby, w jaki możesz dać swojemu pupilowi trochę więcej miłości, bez uciekania się do jedzenia. Na przykład, można odłożyć specjalną zabawkę, którą można wyciągnąć, gdy ktoś chce spędzić jakiś czas z czworonożnym kumplem.


ĆWICZENIA W ZAKRESIE KONTROLI PORCJI
Jeśli Twój pupil pracuje nad osiągnięciem określonych celów wagowych, prawdopodobnie będziesz musiał porcjować posiłki pod kontrolą. Oznacza to, że każdego dnia będzie mu podawana dokładna ilość pokarmu, w oparciu o jego aktualną wagę i następny cel wagowy. Jeśli Twój pupil ma problemy z odżywianiem się między posiłkami, odłóż na bok część tej porcji, którą możesz mu podawać przez cały dzień. Dobrym pomysłem jest również zamiana stabilnego, suchego kibla na świeże jedzenie, takie jak Freshpet, ponieważ świeże jedzenie ma tendencję do obniżania zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i nie zawiera chemicznych konserwantów. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Freshpet, nasz selektor produktów pomoże Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego pupila.

ZMUSIĆ ICH DO PRACY PRZY POSIŁKACH
Porcjowanie posiłków może nie być ulubioną rzeczą Twojego pupila, więc rób co możesz, aby posiłki były nieco przyjemniejsze. Użycie karmników kulkowych lub łamigłówkowych, które sprawią, że Twój pupil będzie pracował na swoje pożywienie, wydłuży jego czas posiłku, a także da mu szansę na odrobinę aktywności. Możesz również spróbować przenieść ich miski do różnych miejsc w domu każdego dnia, więc będą musiały "polować", aby je znaleźć - pozwoli im to również na nieco więcej ćwiczeń w ciągu dnia.

ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W CODZIENNĄ RUTYNĘ ĆWICZEŃ
Jedzenie nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie dla utrzymania zdrowej wagi Twojego pupila - kluczową rolę odgrywają również ćwiczenia fizyczne. Jeśli Twoje zwierzę musi zrzucić kilka kilogramów, aby przybrać optymalną wagę, będziesz chciał zwiększyć intensywność i długość codziennej aktywności fizycznej. Może to oznaczać dłuższy, szybszy spacer, dłuższą grę w aportowanie na podwórku lub popołudnie spędzone na bieganiu po parku dla psów. Niezależnie od aktywności, będziesz chciał, aby Twój pupil miał co najmniej 30 minut ćwiczeń na poziomie niezbędnym do podtrzymania aktywności aerobowej.


Utrzymywanie zdrowej wagi może wydawać się zniechęcającym procesem, ale dzięki włączeniu tych wskazówek do codziennej rutyny powoli stanie się ono częścią Twojej regularnej rutyny.