Menu

Jak zabezpieczyć dom, by twój kot był bezpieczny

Udowodnienie twojego domu przez kota może być trudne. Niektóre koty, nawet kocięta, mogą dostać się do wszystkiego.

Jeśli sprowadzasz do domu nowego kota lub kociaka, musisz się upewnić, że Twoja przestrzeń życiowa jest gotowa i bezpieczna.

Oto siedem kroków, które powinieneś podjąć, aby uczynić swój dom nieco bezpieczniejszym i bardziej odpornym na koty!

1. Przechowuj niebezpieczne przedmioty tam, gdzie Kitty nie może ich zdobyć

Przechowywać leki i chemikalia poza zasięgiem. Zbyt wiele kotów jest zatrutych każdego roku przez substancje toksyczne, a to jest wypadek, któremu można zapobiec.

Upewnij się, że twoje śmieci też są bezpieczne. Koty mogą udławić się takimi przedmiotami, jak wyrzucane kości, opakowania lub folie. W śmieciach mogą znajdować się również przedmioty, które są toksyczne dla kotów.

Jeżeli Twój kot jest zbyt sprytny na zamki bezpieczeństwa dla dzieci, być może będziesz musiał być kreatywny.

2. Utrzymuj kuwetę czystą i łatwo dostępną
Kuwetę należy utrzymywać w czystości, na zewnątrz i w miejscu łatwo dostępnym.

Niektóre koty mogą nie lubić niektórych zamkniętych przestrzeni, takich jak kredensy lub kabiny prysznicowe. Jeżeli trudno jest dostać się do kuwety, kot może zacząć korzystać z podłogi lub, co gorsza, z posłania lub świeżego prania.

3. Trzymaj siedzenie i pokrywę w toalecie w dół

Niektóre koty są w rzeczywistości przyciągane do wody lub wolą pić z toalety, niż korzystać z miski. Dlatego ważne jest, aby trzymać pokrywę w dole, gdy nie używa się naczynia.

Zapewnij kociakowi bezpieczne zaopatrzenie w wodę. Niektóre koty absolutnie potrzebują wody, aby była jak najświeższa, a inne odczuwają dyskomfort, gdy ich wąsy dotykają boków miski z wodą.

Jeśli Twój kotek jest wybredny w piciu, zastanów się nad kupnem fontanny z kocią wodą.

5. Sprawdź pralki, suszarki i pudełka.

Przed zamknięciem drzwi pralki lub suszarki zawsze należy je dwukrotnie sprawdzić. Koty lubią zamknięte przestrzenie, a czasami zakradną się do pralki.

Przed wyrzuceniem lub zapakowaniem zamkniętego pudełka należy je sprawdzić. Kilka lat temu w wiadomościach pojawiła się historia o kocie, który spakował się w pudła sąsiada i wysłał na Hawaje. Na szczęście kot przeżył.

Ale kociaki uwielbiają pudełka i małe, ciche miejsca, w których mogą spokojnie drzemać. Podczas boksowania przedmiotów do przechowywania, dobrym pomysłem jest podwójne sprawdzenie przed zapieczętowaniem.