Menu

Dieta dla psów starszych: Jak dostosować karmę dla starszych psów?

Eeek, wiemy, że nawet nie chcesz o tym myśleć, ale (przy odrobinie szczęścia) Twój pies osiągnie starszy wiek. Dokładny wiek Twojego psa, który jest uważany za starszego, różni się w zależności od rasy. Według AVMA duże psy osiągają status seniora znacznie szybciej (zazwyczaj w wieku 7 lub 8 lat) niż mniejsze rasy (około 10 lub 11 lat). I chociaż Twój pies prawdopodobnie nie dostanie się do AARP, to jednak wymaga to uwzględnienia w diecie psów starszych.

Oto niektóre z pytań, które najczęściej słyszymy o dostosowywaniu się do diety seniorów:

JAKĄ ILOŚĆ KARMY KARMIĆ PSA SENIORA?

Według Neutricków, w miarę jak psy się starzeją, ich metabolizm ulega spowolnieniu. Oznacza to, że nie potrzebują one tylu kalorii, aby przejechać swoje zwykłe okrążenia wokół podwórza lub parku. Kiedy Twój pies skończy około siódmego roku życia (lub pięć lat w przypadku ras olbrzymich), upewnij się, że skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się, czy powinieneś ograniczyć ilość karmy, którą podajesz mu każdego dnia. Często możesz podawać swojemu psu tę samą karmę, tylko w mniejszych ilościach. Wybór karmy z niższą zawartością tłuszczu, około 10 do 15%, pomoże także zmniejszyć ilość spożywanych przez nie kalorii.

JAKA ILOŚĆ BIAŁKA JEST ODPOWIEDNIA W DIECIE DLA PSÓW STARSZYCH?

Zbadaj, ile białka potrzebuje pies w diecie dla seniorów. Niektóre firmy i lekarze weterynarii twierdzą, że dieta o niższej zawartości białka jest łatwiejsza w przypadku nerek starszych psów, podczas gdy inni uważają, że dieta o wyższej zawartości białka pomaga utrzymać siłę mięśni. W "Ja, kocham i ty" wierzymy w utrzymanie równowagi! Zalecamy stosowanie 25-30% białka w suchej karmie i 8% lub więcej w karmie mokrej, w celu zapewnienia właściwej diety dla psów starszych.

ILE BŁONNIKA POTRZEBUJE MÓJ PIES-SENIOR?

Kupa jest wymowna! Upewnienie się, że Twój pies otrzymuje wystarczającą ilość błonnika jest coraz ważniejsze w miarę jak się starzeje, a jego układ pokarmowy staje się coraz bardziej wrażliwy. Dąż do tego, aby podawać psu karmę z 4-7% zawartością błonnika, więc podawanie jej to powiew wiatru.

CZY SĄ JAKIEŚ PRZYSMAKI DLA STARSZYCH PSÓW?

Według American Kennel Club, w miarę starzenia się psów, wiele z nich cierpi na zapalenie stawów. Ten bolesny stan pojawia się, gdy chrząstka stawowa Twojego psa zaczyna się pogarszać między kośćmi. Zapalenie stawów pozostawia psa w stanie silnego bólu od ocierania się o kości. Glukozamina jest odpowiedzią na łagodzenie bólu stawów u starszych psów. Glukozamina jest naturalnym środkiem przeciwdziałającym zapaleniu stawów, który łagodzi ból stawów z powodu zapalenia stawów, pomaga w rozwiązywaniu problemów strukturalnych i ułatwia powrót do zdrowia po operacji stawów. "Ja i miłość, i ty" jest o krok do przodu! Ich Hip Hoppin' Hearties wspierają zdrowe stawy i są tworzone z Glucosamine, ekstrakt z zielonej herbaty, prawdziwy kurczak i nie sztuczne nic.

CZY NADAL MOGĘ KARMIĆ MOJEGO STARSZEGO PSA KARMĄ DLA DOROSŁYCH?

Wierzymy w karmę dla wszystkich etapów życia w "Ja i miłość, i ty", dlatego też wszystkie nasze formuły kibla są przeznaczone zarówno dla psów dorosłych, jak i starszych. Zapewnienie odpowiedniej ilości białka, tłuszczu i błonnika jest ważne dla psów w każdym wieku, aby zapewnić im naprawdę długie życie!

CZY MÓJ PIES W STARSZYM WIEKU POTRZEBUJE SUROWEJ KARMY?

Surowa karma ma niższą zawartość tłuszczu, zbilansowane białko i wysoką zawartość błonnika w porównaniu z karmą dla psów dorosłych, ale przejście na karmę surową nie zawsze jest konieczne. Jeśli Twój pies ma trudności z żuciem lub trawieniem zwykłej karmy, zapytaj lekarza weterynarii, czy przejście na karmę surową może być dla niego dobrym rozwiązaniem.

W miarę jak Twój pies osiąga wiek seniora, regularne badania weterynaryjne stają się coraz ważniejsze. Gdyby tylko wszystkie psy mogły dożyć wieku 100 lat!