Menu

5 powodów, dla których powinieneś mieć psa.

To trudny rok dla wielu ludzi. Covid-19 nadal niszczy Stany Zjednoczone i wiele innych krajów. Nie wiadomo, kiedy będziemy mieli szczepionkę, ale może to być dopiero pod koniec 2021 roku.

Niektóre osoby zmagają się z depresją, jak wynika z wielu sondaży. Nic dziwnego, jeśli pomyślimy o wielu zgonach i o tym, jak wiele osób i rodzin czuje się odizolowanych. Mogą nie być w stanie zobaczyć niektórych z ich krewnych, a to jest szczególnie trudne z końcem roku zbliżających się wakacji.

To jest ten rok, w którym możesz rozważyć kupno sobie psa. Oto kilka głównych powodów, dla których nie będziesz tego żałował.

Zawsze są zachwyceni, że mogą cię zobaczyć.

Posiadanie zwierząt domowych nie zawsze jest najłatwiejszą perspektywą. Na przykład, trzeba płacić za ich jedzenie, leczenie i zaopatrzenie. Jeśli wyjeżdżasz z miasta, musisz zaplanować zakwaterowanie dla swoich zwierząt, co oznacza zakwaterowanie psa lub znalezienie sąsiada albo krewnego, który będzie je pilnował.

Jednak mimo wszystko, dobro, gdy pies ma psa, znacznie przeważa nad złem. Na przykład:

  • Psy kochają cię bezwarunkowo
  • Zawsze są zachwyceni, gdy wracasz do domu.
  • Ciężko jest pozostać w stanie depresji, gdy wracasz do domu z pracy, a czeka na ciebie pies. Jeżeli jesteś właścicielem psa i spędzasz z nim dużo czasu, bardzo szybko się z nim kochasz.

Nie chodzi tylko o to, że dajesz im jedzenie, wodę i uwagę. Chodzi o to, że kiedy cię wąchają, czują się zadowoleni. Tak długo, jak dobrze ich traktujesz, wiedzą, że zapewnisz im bezpieczeństwo, a to wspaniałe uczucie zarówno dla człowieka, jak i dla psa.

Oni mogą pilnować tego domu
Psy też mogą pilnować twojego domu i dobytku, kiedy cię nie ma w pobliżu. Jeśli ktoś podejdzie do domu, kogo nie zna:

  • Mogą szczekać i odstraszać ich.
  • Mogą zaalarmować sąsiadów, aby mogli dostrzec potencjalnego intruza.
  • To prawda, że niektóre zwierzęta są lepszymi stróżami niż inne. Jednak większość psów ma nieodłączne pragnienie ochrony własności. Wiedzą, że ich zadaniem jest utrzymanie fortu, gdy nie ma cię w pobliżu, co oznacza wokalizowanie, jeśli ktoś się do niego zbliży.

Mogą odstraszyć potencjalnego włamywacza. Połączenie psa i kamery zewnętrznej może ochronić Twój dom, nawet jeśli mieszkasz w złej dzielnicy.

Jeśli masz psa, będziesz żył dłużej.

Badania pokazują również, że jeśli masz zwierzęta domowe, a w szczególności psy, będziesz żył dłużej. Jeśli mieszkasz samotnie lub nie masz wielu przyjaciół, masz krótszy okres życia. Częściowo jest to spowodowane tym, że ludzie powinni socjalizować się z innymi żywymi istotami.

Może nie lubisz ludzi tak bardzo. Nie masz nic do powiedzenia. Ale jeśli masz psa, to masz zwierzę, które cię kocha i potrzebuje, żebyś się nim zaopiekował.

To może dać twój życiowy cel. Możesz wstawać każdego ranka wiedząc, że Twój pies chce, abyś go nakarmił, zabrał na spacer i bawił się z nim. To miłe uczucie wiedzieć, że żywa istota troszczy się o ciebie w tak przejrzysty sposób.

Ratujesz życie.
Prawdą jest również to, że jeśli zdobędziesz psa i będziesz się nim opiekować, potencjalnie uratujesz zwierzę od złego końca. Jest wiele psów, które nie mają nikogo, kto mógłby się nimi zaopiekować.

To smutne, co się dzieje z tymi zwierzętami. Schroniska niszczą niektóre z nich, jak uciekinierzy, których nikt nie twierdzi.

Nie możesz uratować wszystkich, ale możesz uratować przynajmniej jednego, lub więcej niż jednego, jeśli masz miejsce dla wielu psów i pieniądze na opiekę nad nimi. Dajesz zwierzęciu dobre życie, a to działanie charytatywne.

Zwierzę może nie wiedzieć, jaki byłby jego los, ale ty tak, i możesz je przed tym chronić. Niewiele jest bardziej szlachetnych rzeczy, które można ze sobą zrobić.