Menu

Oznaki, że twoje zwierze może mieć reakcję alergiczną na swoją karmę

Pytania, na które odpowiedział Dr. Steve Sanderlin, D.V.M.:

Dr. Steve jest holistycznym weterynarzem z Boulder. Doradza nam, jak zrobić naprawdę wspaniałą karmę dla zwierząt, a także opiekuje się naszymi psami biurowymi w swoim mobilnym szpitalu weterynaryjnym. Cieszymy się, że możemy podzielić się jego wiedzą na temat karmy z ograniczonym składnikiem.

JAKIE SĄ NIEKTÓRE Z NAJCZĘSTSZYCH SKŁADNIKÓW DIETY, KTÓRE MOGĄ POWODOWAĆ ALERGIE U ZWIERZĄT DOMOWYCH

Wiele zbóż, które są produkowane masowo w naszym kraju, takich jak pszenica, kukurydza, soja, nie są naturalnym źródłem węglowodanów dla naszych mięsożernych towarzyszy rodziny. Psy i koty potrzebują wysokiej jakości białek z organów i mięsa zwierząt. Węglowodany powinny być składnikami mniejszościowymi, powinny pochodzić z nieziarnistego źródła i powinny być węglowodanami złożonymi, które nie są produkowane masowo ani modyfikowane genetycznie.

JAKIE SĄ OZNAKI, ŻE TWOJE ZWIERZĘ MOŻE MIEĆ REAKCJĘ ALERGICZNĄ NA SWOJĄ KARMĘ?

Najczęstszymi objawami alergii pokarmowej u zwierząt domowych są zaczerwienienia/uszkodzenia/ zapalenie skóry stóp, pod pachami, wewnętrznych ud, uszu, twarzy oraz problemy trawienne, takie jak przewlekłe złe samopoczucie z biegunką oraz wytwarzanie gazów. Prawdopodobnie nawet zapalenie okrężnicy z krwią i śluzem w stolcu.

NIE WSZYSTKIE DIETY Z OGRANICZONYMI SKŁADNIKAMI (POKRYWKA) SĄ WOLNE OD ZIARNA, DLACZEGO TAK JEST?

Nie wszystkie ziarna są naturalnie złe lub szkodliwe dla zwierząt towarzyszących. Niektóre starożytne ziarna, takie jak ryż, owies i komosa ryżowa, są łatwo trawione przez niektóre psy i koty.

JAK DŁUGO POWINIENEM CZEKAĆ, ZANIM SPODZIEWAM SIĘ REZULTATÓW, GDY PRZESTAWIĘ SWOJE ZWIERZĘ NA NOWĄ, PRZYJAZNĄ DLA ALERGIKÓW KARMĘ?

Po rozpoczęciu stosowania nowej diety, może minąć nawet 4 miesiące, zanim zauważy się zdecydowaną poprawę polegającą na podaniu nowych składników i unikaniu stosowania poprzednich.

Jakieś inne słowa mądrości dotyczące alergii pokarmowych dla zwierząt domowych?

Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się, aby w przypadku podejrzenia alergii, karmić zwierzę prostym, jedno-źródłowym białkiem i jedno-źródłowym węglowodanem złożonym w diecie nieziarnistej przez kilka tygodni do czterech miesięcy i obserwować poprawę objawów.

O dr. Stevenie M. Sanderlinie, D.V.M.
Dr Sanderlin jest absolwentem Texas A&M University's College of Veterinary Medicine w 1996 roku. Przez ostatnie 15 lat praktykował konwencjonalną i holistyczną medycynę małych zwierząt, ptaków i egzotyków na obszarach Boulder/Denver. Przed przeprowadzką do Kolorado, przez 3 lata praktykował również w Houston w 10-letnim szpitalu dla małych zwierząt.

Jego szczególne zainteresowania to zapobieganie chorobom i schorzeniom poprzez edukowanie opiekunów lub właścicieli zwierząt na temat naturalnych, zdrowych diet, ziół i suplementów. Ponadto, dr Sanderlin zaleca jedynie podstawowe protokoły szczepień i oferuje miana krwi dla kotów i psów, aby uniknąć nadmiernych szczepień.