Menu

Pomóż swojemu zwierzakowi uniknąć chorób zębów

Wiedziałeś, że zwierzęta domowe chorują na choroby zębów?  Nasi stomatolodzy nauczyli nas, że właściwa higiena jamy ustnej jest ważna w zapobieganiu próchnicy zębów i chorobom dziąseł, a to samo dotyczy naszych zwierząt. Choroby zębów u zwierząt domowych są częstą przyczyną nieświeżego oddechu i złego apetytu, ale są również związane z poważniejszymi stanami chorobowymi.

Według American Veterinary Dental Society, w wieku trzech lat, prawie 80% psów i 70% kotów ma jakąś formę choroby dziąseł.  Objawy te mogą być zauważalne; nieświeży oddech lub brak zainteresowania jedzeniem, ale mogą być również bardzo nieznaczne lub nawet niezauważalne dla wielu właścicieli zwierząt.  Nieleczone przez długi czas, przewlekłe infekcje w jamie ustnej mogą prowadzić do zakażeń innych narządów ciała.
Ustanowienie dobrej higieny jamy ustnej ze swoim zwierzęciem
Uważamy, że dobra higiena jamy ustnej u naszych zwierząt domowych nie polega tylko na leczeniu problemów - chodzi o dobrą profilaktykę.
Zaczyna się od opieki w domu.  Nasz personel chętnie nauczy Cię, jak badać jamę ustną Twojego pupila, jak prawidłowo myć zęby, a także poleci Ci zabiegi i diety wspomagające zdrowie zębów.

Regularne przeglądy
Regularne badanie stomatologiczne jest tak samo ważne, jak coroczne badanie Twojego pupila, rutynowe szczepienia czy regularne badania na obecność pasożytów.  W ramach regularnych badań profilaktycznych Twojego pupila spędzamy dużo czasu na badaniu zdrowia zębów i dziąseł. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć
Regularna profilaktyka stomatologiczna jest bardziej skuteczna, mniej stresująca dla Twojego pupila, a ostatecznie tańsza niż oczekiwanie na leczenie poważnych problemów. Dzięki regularnemu czyszczeniu zębów możemy uniknąć wielu poważniejszych problemów stomatologicznych, takich jak ekstrakcje zębów.

Luty to Miesiąc Zdrowia Zwierząt, pora roku, w której cały nasz zespół spędza kilka dodatkowych minut z naszymi pacjentami i klientami, aby przypomnieć nam wszystkim o tym, jak ważne jest właściwe zdrowie zębów u naszych zwierząt.