Menu

7 sposobów, dzięki którym łatwiej odnajdziesz swojego zaginionego kota.

Łamie to serce za każdym razem, gdy widzę ulotkę "zaginiony kot" w mojej okolicy. To straszne myśleć, przez co musi przechodzić ten zaginiony kotek i jego rodzina, a może się to zdarzyć każdemu kotu.

Kociak może przypadkowo uciec nawet z najbezpieczniejszego domu. Czasami drzwi zostawia się otwarte. Czasami kot zakrada się obok nogi wchodzącego. Nawet najbardziej sumienni właściciele kotów popełniają błędy.

Jeśli zdarzy się to Tobie i Twojemu ukochanemu zwierzakowi, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odnaleźć zagubionego kociaka i sprowadzić go z powrotem do domu.

Zachowajcie spokój i skupcie się
Zachowanie spokoju jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Oczywiście jesteś zdenerwowany, ale musisz jak najszybciej zlokalizować swojego pupila, a panika tylko to opóźni.

Liczy się każda minuta, ponieważ im dłużej Twój kot nie żyje, tym dalej może podróżować.

Więc weź głęboki, oczyszczający oddech, abyś mógł ruszyć do przodu i znaleźć swojego pupila. To pomoże ci myśleć jasno i sformułować plan.

Sprawdź Sąsiedztwo
Zakładając, że przeszukałeś już swój dom od góry do dołu w każdej kryjówce, zostawiłeś jedzenie i smakołyki na zewnątrz, otworzyłeś wszystkie drzwi do szafy i nadal nie znalazłeś swojego kotka, będziesz musiał wyprowadzić poszukiwania na zewnątrz.

Następnym krokiem powinno być przejście od drzwi do drzwi ze zdjęciem zwierzęcia. Przynieś ulotki, jeśli możesz, i zostaw je u sąsiadów, aby mieli Twoje dane kontaktowe i zdjęcie zwierzęcia do przechowania.

Może jeszcze nie widzieli twojego kota, ale to nie znaczy, że nie zobaczą go w najbliższych dniach. Dokładnie sprawdź okolicę i upewnij się, że wszyscy Twoi sąsiedzi wiedzą, kim jesteś i że kot zaginął.

Osobiście wykonuj połączenia telefoniczne i odwiedzaj lokalne schroniska
Zadzwoń do sąsiadów, kontroli zwierząt i lokalnych ratowników kotów. Gdy skończysz rozmawiać przez telefon, wsiadaj do samochodu i jedź do wszystkich schronisk, w których może przebywać Twój kot.

Porozmawiaj z pracownikami, przynieś więcej ulotek, przyjrzyj się wszystkim kotom, również tym, które wróciły do chorego/pobytku. Sprawdzaj codziennie schronisko, ponieważ koty przychodzą tu codziennie.

Wiele osób zwraca zagubione zwierzęta domowe do schronisk, a władze często współpracują ze schroniskami w celu zwrócenia ich właścicielom po znalezieniu zwierząt. Twoje lokalne schronisko będzie dobrym źródłem informacji, z którym możesz się skontaktować, nawet jeśli Twojego kota jeszcze nie ma.

Post "Zaginiony kot" Ulotki

Kredyty na zdjęciach: Vstock LLC/Getty Images

Ulotka będzie ważna. Upewnij się, że na ulotce znajduje się wyraźne zdjęcie Twojego kota i że słowa "Zaginiony kot" lub "Zaginiony kot" można odczytać wyraźnie z odległości kilku stóp lub przejeżdżającego samochodu.

Będziesz chciał prześledzić okolicę z ulotkami: okolica, parki, biblioteka, stacja benzynowa, kawiarnie, księgarnie - wszędzie z tablicą korkową lub miejscem do wieszania ulotek.

Nie ujawniaj zbyt wiele o swoim kocie, bo możesz stać się ofiarą oszustwa. Nie ujawniaj niektórych szczegółów z ulotki, na przykład pewnych cech lub oznaczeń, które ma Twój kot. Poproś każdego, kto twierdzi, że ma twojego kota o te informacje. Możesz też poprosić ich o przesłanie zdjęcia kota, aby upewnili się, że ma on twojego pupila.

Jeśli osoba, która się z tobą skontaktuje, poprosi o nagrodę, bądź bardzo ostrożny. Możesz zaoferować nagrodę, ale niektórzy oszuści porywają zwierzęta i zatrzymują je, dopóki nie dasz im pieniędzy. Jeśli zauważysz coś podejrzanego, skontaktuj się z władzami. Zawsze możesz umówić się na spotkanie na posterunku policji.

UWAGA: Przed powieszeniem ulotek należy upewnić się, że uzyskano pozwolenie, jeśli to dotyczy.

Korzystanie z mediów społecznościowych
Umieść zdjęcie swojego zagubionego zwierzaka na Facebooku, Twitterze, Pintereście, Instagramie i każdej innej aplikacji lub stronie internetowej, która odnosi się do obszaru, w którym mieszkasz. Siła mediów społecznościowych, zwłaszcza lokalnych grup na Facebooku, może być szczególnie skuteczna w rozpowszechnianiu informacji o Twoim zagubionym lub zaginionym kocie.

Poproś wszystkich, aby zbadali twoje stanowisko. Jeśli nie zapytasz, ludzie tego nie zrobią.

Nie zapomnij wysłać e-maila lub wiadomości tekstowej ze zdjęciem i informacją o swoim kocie do wszystkich znanych Ci osób w okolicy. Poproś go, aby następnie przekazał te informacje wszystkim, których zna, i tak dalej.

Zapachy mogą pomóc
Pozostawienie ostatnio zużytego, nie wypranego ubrania może pomóc kotu odnaleźć drogę do domu, ponieważ może on odebrać i śledzić Twój zapach.

Wyciągnięcie miski z ulubionym jedzeniem kota może również pomóc mu w śledzeniu zapachu, który ma wrócić do domu. Podobnie, znajome zapachy kuwety na zewnątrz mogą pomóc zwabić Twojego kociaka z powrotem do domu.

Najlepiej jednak nie zostawiać jedzenia cały czas, zwłaszcza w nocy. Dzikie zwierzęta mogą być do niego pociągane i odstraszać kota.

Nie poddawaj się
Szukanie zagubionego kota może być emocjonalnie i fizycznie wyczerpujące, ale nie przestawaj. Czasami warto przeprowadzić rygorystyczne poszukiwania przez kilka dni, a następnie zrobić sobie przerwę na dzień przed powrotem do walki o dobrego kota czworonożnego.Pamiętaj: Wiele zagubionych zwierząt można odnaleźć tylko dzięki wytrwałej determinacji swoich ludzi.