Menu

7 wskazówek na temat pracy zdalnej ze zwierzęciem domowym.

Teraz, gdy praca w domu jest nową normą, być może spędzałeś dni z innym typem kolegi - z czterema nogami i mokrym nosem. Chociaż perspektywa spędzenia dnia ze zwierzęciem domowym jest główną zaletą pracy w domu, nie przychodzi ona bez wyzwań. Aby pomóc Ci w pełnym objęciu tego nowego sposobu pracy, zebraliśmy siedem wskazówek dotyczących pracy w domu ze zwierzętami domowymi.

Zanim zaczniesz dzień pracy, odłóż trochę czasu na spacer, rzuć piłkę na podwórko lub do parku dla psów, albo zagraj w gry domowe. Dedykowany czas spędzony z pupilem to świetny sposób na wzmocnienie więzi i rozpoczęcie dnia od ćwiczeń. Niezależnie od tego, jakie ćwiczenia wybierzesz, upewnij się, że Twój pupil poświęcił wystarczająco dużo energii, aby później potrzebować trochę czasu na przestoje. W ten sposób Twój pupil może odpocząć, a Ty możesz zacząć pracę bez przerwy.


NAGRODZAJ DOBRE ZACHOWANIE
Nauczenie swojego zwierzęcia bycia dobrze wychowanym kolegą jest tak samo jak nauczenie go robienia czegokolwiek innego - praktyka czyni mistrza! Najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanego zachowania do trzymania się jest powtarzanie i stosowanie pozytywnych wzmocnień. Jeśli chcesz, aby Twój pupil siedział cicho na swoim łóżku, gdy jesteś na zawołanie, daj mu możliwość zrobienia tego każdego dnia i wzmocnij jego zachowanie nagrodą o wysokiej wartości, taką jak mały kawałek jego ulubionego przysmaku Freshpet lub posiłek. Gdy będziesz budował na ich sukcesach i wzmacniał umiejętności, których się nauczyli, zachowanie wkrótce stanie się drugą naturą.

HARMONOGRAM DEDYKOWANYCH ZABAW
Praca, gdy Twój pupil jest w pobliżu, może sprawić, że pokusa odejdzie od biurka, by szybko się przytulić, gdy tylko będziesz potrzebował przerwy. Choć z pewnością jest to w porządku, te małe przerwy łatwo się sumują. Najlepszym sposobem na zrównoważenie czasu pracy i czasu spędzonego przez zwierzę jest zaplanowanie dedykowanych przerw w ciągu dnia. Taka struktura nie tylko pomoże Ci w pracy, ale również stworzy rutynę, która nauczy Twojego pupila różnicy między tym, kiedy pracujesz, a kiedy jesteś gotowy do zabawy.


STWÓRZ MIEJSCE PRACY WOLNE OD ZWIERZĄT DOMOWYCH
Stworzenie dedykowanego, wolnego od zwierząt domowych miejsca pracy to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić pracując w domu. Pozwala ono na zachowanie wyraźnego podziału na miejsce pracy i miejsce zabaw dla zwierząt, co może pomóc w zachowaniu zdrowej równowagi między pracą a życiem prywatnym, a także wprowadzić zwierzaka w rutynę - kiedy jesteś przy biurku, pracujesz, kiedy nie ma czasu na zabawę. Jeśli nie masz miejsca do pracy, możesz trzymać zwierzę z dala od niego, spróbuj użyć skrzynki lub długopisu, aby stworzyć mu specjalne miejsce do przebywania w czasie pracy. Nie powinno się tego myśleć o "przestrzeni poza czasem", ale raczej o ich własnym schronisku, w którym mogą się zrelaksować, gdy Ty jesteś zajęty.

ZAJMIJ SIĘ SWOIM ZWIERZAKIEM
Nie ma nic bardziej rozpraszającego niż znudzony zwierzak szukający uwagi, więc upewnij się, że ma wiele sposobów na zajęcie się nim podczas pracy. Jednym ze sposobów na zapewnienie zwierzęciu rozrywki w godzinach pracy jest zarezerwowanie specjalnej zabawki na te czasy. Na przykład Kong wypełniony ich ulubionym przysmakiem sprawi, że będą zajęte przez dłuższy czas i utrzymają aktywny umysł. Inną opcją jest powierzenie mu własnej "pracy" do wykonania, np. znalezienia wszystkich smakołyków, które ukryłeś w domu. Aby uzyskać więcej inspiracji, zapoznaj się z naszą listą najlepszych zabawek, które sprawią, że Twój pupil będzie zajęty w domu.


ĆWICZYĆ DOBRĄ ETYKIETĘ ROZMOWY WIDEO
Przyłączając się do wirtualnych spotkań, nie chcesz być rozproszony - lub mieć swoich kolegów rozpraszać - przez swojego zwierzaka. Utrzymanie ich zajętych jest dobrym pierwszym krokiem, ale nawet wtedy mogą być hałaśliwe. Spróbuj utrzymać mikrofon na wyciszeniu, gdy nie mówisz i trzymać swoje zwierzę z dala od widoku z kamery. Oczywiście zawsze możesz rozpocząć lub zakończyć spotkanie, przedstawiając swojego pupila kolegom - bo co jest lepsze niż odrobina czasu dla zwierzęcia, aby dodać trochę emocji do rozmowy.

BYĆ ELASTYCZNY
Ważne jest, aby pamiętać, że nawet najlepiej ułożone plany nie zawsze idą w parze - dlatego musisz być elastyczny podczas pracy ze swoim pupilem w domu. Staraj się dotrzymywać ustalonego harmonogramu, ale bądź przygotowany na nieplanowane przerwy, jeśli Twoje zwierzę musi być wypuszczone na zewnątrz lub po prostu chce poświęcić mu kilka minut uwagi. Wielu twoich kolegów jest w podobnej sytuacji i będzie wyrozumiały, jeśli będziesz musiał wyjść z rozmowy lub przełożyć spotkanie w ostatniej chwili.


Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu tymczasowo czy bezterminowo, mamy nadzieję, że te siedem wskazówek ułatwi Ci i Twojemu zwierzęciu przejście na emeryturę.