Co zrobić, aby otworzyć swój pierwszy sklep zoologiczny?

Co zrobić, aby otworzyć swój pierwszy sklep zoologiczny?

Otwarcie swojego sklepu zoologicznego to nie lada wyzwanie. Przed rozpoczęciem pisania biznesplanu warto zastanowić się, co chciałbyś sprzedawać w tym sklepie – czy mają być to jedynie akcesoria dla zwierząt, a może podejmiesz większą próbę i zechcesz sprzedawać również żywe zwierzęta? Wszystko zależy od Ciebie, Twojego podejścia do tematu oraz możliwości finansowych, bowiem taki sklep to duża inwestycja zarówno w wyposażenie jak i asortyment.

Wybierając pierwszą opcję, w której sprzedaż nie będzie obejmowała żywych zwierząt, musisz znaleźć odpowiednią hurtownię, w której będziesz zaopatrywał się w karmę dla zwierząt i wszelkiego rodzaju akcesoria, które mają znaleźć się w Twoim sklepie. Przeanalizuj ceny, jakie dostępne są na rynku i wybierz te, które są wysokiej, jakości, ale nie kosztują fortuny. Dodatkowo istotny jest także dobór pracowników, bowiem ich wiedza będzie kluczowa. Każdy sprzedawca powinien doskonale znać oferowany asortyment, a dodatkowo musi wiedzieć jak doradzić odpowiednią karmę, szampon czy witaminy, by nie zaszkodzić pupilom klienta.

Decydując się na sprzedaż zwierząt musisz dokładnie zapoznać się z ustawą o ochronie zwierząt. Tylko w taki sposób będziesz w stanie zapewnić zwierzakowi dobre warunki, by prawidłowo się rozwijał i przebywał w środowisku, które jest dla niego odpowiednie. Wybierając zwierzęta, które będziesz sprzedawać, musisz też zwrócić szczególną uwagę na to, aby pochodziły z hodowli sprawdzonych, ewentualnie z importu legalnego, z pełną dokumentacją, by w razie nadzoru Inspekcji Weterynaryjnej nie było żadnych problemów. W sklepie zoologicznym obowiązują też specjalne wytyczne dotyczące wyposażenia dla zwierząt. Terraria, akwaria, czy też klatki muszą być dostosowane do potrzeb, aby zwierzęta się nie męczyły. Powinny mieć także zapewniony pokarm, dobre oświetlenie i odpowiednią temperaturę.

Przestrzegając wszystkich warunków będziesz mógł spokojnie otworzyć sklep zoologiczny. Koszty z tym związane mogą okazać się dość wysokie, ale z pewnością duża wiedza i zdobywane doświadczenie będą pomocne w otwarciu swojego pierwszego biznesu.

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące chorób zwierząt, odpowiednich karm , zabaw oraz sterylizacji. Zapraszamy do czytania - z nami dowiesz się znacznie więcej o Twoim psie i kocie!

ul. Batalionów Chłopskich 50,Kielce

622 125 000

kontakt@pfa.net.pl