Nigdy nie dokuczaj pieskom!

Nigdy nie dokuczaj pieskom!

Każdy pies z pewnością kocha swojego właściciela. Nie można temu zaprzeczyć. Są jednak takie zachowania, których pies nigdy nie polubi. I nie można się temu dziwić, w końcu my również znajdujemy w swoim życiu takie zachowania, których nie tolerujemy. I powinieneś wiedzieć, że żaden pies na pewno nie polubi dokuczania. Pies poczuje się jak ofiara, która nie potrafi znaleźć wyjścia z kłopotliwej sytuacji. Przejawem takiego dokuczania może być na przykład naśladowanie dźwięków wydawanych przez psa. Wszelkiego rodzaju szczekanie czy też warczenie na pewno nie spodoba się czworonogowi i będzie dla niego drażniące. Zbierze się w nim napięcie, które może wywołać także zachowania agresywne, których się nie będziemy spodziewać.

Nie powinniśmy także naruszać przestrzeni psa, w której on czuje się bezpieczny. Nawet, jeśli pupil nie pokaże nam, że jego zachowanie go denerwuje, da się wyczuć jego stres i poczucie tego, że jest sfrustrowany. Na pewno nie chcemy zrobić mu krzywdy, ale możemy to robić nieświadomie. My, albo... Nasze dzieci. Niestety często zdarza się, że ich zachowania są spontaniczne i nie mamy na nie wpływu. Dzieci nie wiedzą jak bardzo mogą przytulić czy zaczepić psa, by nie zrobić mu krzywdy. Prowokowanie też jest jedną z ulubionych zabaw dzieci, dlatego nigdy nie powinniśmy im na to pozwalać. Pies, jako najlepszy przyjaciel człowieka powinien być tak samo szanowany, a także, że czuje bardzo podobnie jak my. Jeśli jakaś zabawa może sprawić Ci ból, to może sprawić go również pieskowi. Postaraj się wytłumaczyć dziecku, że jego zachowanie jest złe i krzywdzące, a następnie wspólnie pobawcie się z psem. Pokaż, że można bawić się z czworonogiem w inny sposób, nie krzywdząc go i dając mu pełną swobodę, by mógł czuć się jak najlepiej.

Nigdy nie pozwól na dokuczanie swojemu pupilowi, nawet poprzez wrogie szczeknięcie lub tupnięcie jednego z domowników. Pies na pewno to zapamięta i będzie w sobie zbierał nerwy, by potem dać im upust w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Będziesz zaskoczony, gdy zacznie warczeć lub zupełnie przez przypadek ugryzie kogoś, dając znak swojej bezbronności. 

Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące chorób zwierząt, odpowiednich karm , zabaw oraz sterylizacji. Zapraszamy do czytania - z nami dowiesz się znacznie więcej o Twoim psie i kocie!

ul. Batalionów Chłopskich 50,Kielce

622 125 000

kontakt@pfa.net.pl